České čepice
×
 x 

košík je prázdný
středa, 23 červen 2021 22:55

Pradědeček Kámen

Sedím si tak na poličce, nohy se mi kývou v rytmu tlukotu srdce. Okolo pasu mám navlečený náramek z minerálů, který jsem si vybral pro dnešní den. (Ano náramek mám okolo pasu, protože my sněhuláci nikdy nenosíme náramky na ruce).
Najednou si tak říkám: „kámen- jak dlouho tu je, co všechno ví a kolik toho již zapomněl?“ začal jsem hledat a číst..


Na vzniku hornin se podílely horninotvorné minerály, neptejte se mě ale kdy. Odhad je, že to bylo před 4,6 miliardami let, totiž tak nějak v té době se slunce zahřálo natolik, že začalo tavit částečky ve vesmíru, ty se pak nabalovaly na sebe a tak nám ta naše zeměkoule rostla, zvětšovala se a zakulacovala. Říká se, že to celé trvalo asi deset miliónů let, než nám vyrostla Zeměkoule (nebo z Tebekoule..:-)) do stávajících rozměrů.
V průběhu této doby, se začali dít chemické a fyzikální procesy a začalo se formovat magma, které bylo žhavotekuté. A to je zárodek budoucího nerostu.
Nevím, jak to všechno vnímáte vy lidé, ale já mohu za sněhuláky říct, nechápu nic! Nechci podezřívat vědce a jiné odborníky, ale já bych spíš věřil tomu kameni.
Chápu, že někteří lidé se na kámen obracejí o pomoc, informaci, radu, ale i ochranu. Totiž, po těch letech na této planetě, je jasné, že musí mít kameny mnoho zkušeností a energie ze slunce. Jistě ani není náhoda, že se vždy všechny obřady, slavnosti a vůbec, společenské procesy odehrávaly u skály, u kamene u sochy. Nikdy se to důležité neodehrává na zelené louce.
Tvůj kámen najdeš zde náramky z minerálních kamenů.

×

TOP